תאונות דרכים

תאונות דרכים

תאונות דרכים

תאונות דרכים הוגדרו לא אחת כ"מכת מדינה" ומדי שנה הן מותירות אחריהן שובל של הרוגים ופצועים. המאבק בתאונות הדרכים מקיף את עשייתן של הרשויות בהיבטים שונים והדברים נכונים כמובן גם לגבי משטרת ישראל ובתי המשפט. אלה נוהגים במדיניות של "אפס סובלנות" כלפי נהגים שגרמו לתאונות דרכים, וככל שתוצאות התאונה קשות יותר, כך ההתנהלות כלפי החשודים/הנאשמים הינה בהתאם.

סוגי תאונות דרכים בישראל

תאונות דרכים מתחלקות לכמה סוגים – תאונת דרכים ללא נפגעים (עם נזק לרכוש בלבד), תאונת דרכים עם נפגעים (שגרמה חבלה לאדם) ותאונות קטלניות במהלכן נהרג אדם. על גבי הסקאלה הזו קבועות גם העבירות השונות המיוחסות למעורבים בתאונות דרכים.

למשל, אם מדובר בתאונת דרכים עם נזקי רכוש בלבד, ייתכן שהדבר כלל לא יגיע לכדי טיפול של משטרת ישראל והגשת כתב אישום. מנגד, כאשר עסקינן בתאונת דרכים קטלנית או תאונה שגרמה לחבלה חמורה, הנהג המעורב עלול למצוא עצמו מתמודד עם מעצר וכתב אישום שיכול להסתיים בהרשעה בעבירות חמורות ואפילו במאסר מאחורי סורג ובריח.

כתבי אישום בגין גרימת תאונת דרכים כוללים פעמים רבות עבירות תנועה נוספות שגרמו לתאונה או קשורות אליה כמו מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, חציית קו הפרדה רצוף, אי מתן זכות קדימה, הפקרה לאחר פגיעה (פגע וברח) וכדומה. עורך דין המייצג נאשמים וחשודים בתיקים מסוג זה חייב לדעת כיצד להתמודד עם התיק כמכלול ועם כל אחת מהעבירות המיוחסות לחשוד/לנאשם באופן פרטני.

ייצוג משפטי בתאונות דרכים

בדומה לכל עבירת תעבורה, וכמובן כאשר עסקינן בתאונות דרכים, אין צורך להכביר במילים אודות החשיבות הרבה של  הכנת הנהג לחקירה, והייצוג המשפטי. אפשר בהחלט לומר ש"כל דקה חשובה" וככל שהנהג יפנה בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי, כך הסיכויים לסיים את התיק בצורה המיטבית עולים בהתאמה.

משרד עורכי דין משה סער הוא משרד העוסק בדיני תעבורה ואשר מתמחה באופן ספציפי בתיקי תאונות דרכים. עו"ד משה סער, מייסד המשרד, שירת במשך במשך כ 25 – שנים במשטרת ישראל. עו"ד סער מכיר היטב את משפט התעבורה על בוריו ובתפקידיו השונים במשטרת התנועה לקח חלק בתיקי תאונות רבים. החל מתיקים "פשוטים" של תאונות קלות וכלה בתיקים מורכבים שכללו גם העמדה לדין בגין מות אדם בתאונה.

משרדנו מכיר את הנושא של תאונות הדרכים מכל צדדי המתרס ואנו מבינים היטב כיצד התיקים מנותחים ומנוהלים על ידי גורמי המשטרה והתביעה. החל מהחקירה הראשונית בשטח, דרך הדו"חות הרלבנטיים של הבוחנים, וכלה בשיקולי הפרקליטות. כאשר הניסיון הזה מתחבר במשרדנו עם ידע משפטי רב בנושאי תעבורה ותאונות דרכים בפרט, הלקוח יכול לקבל מעטפת מקיפה. אנו מלווים את הנהג ובני משפחתו עוד מהשלבים הראשונים של החקירה וכמובן שגם לאחר מכן במידה שהוחלט להגיש כתב אישום ויש צורך בייצוג משפטי.